Rozmowa kwalifikacyjna po rosyjsku

Rozmowa o pracę po rosyjsku

Rozmowa kwalifikacyjna po rosyjsku jest ostatnim etapem procesu ubiegania się o pracę. Oznacza ona, że zarówno nasze CV jak i list motywacyjny zostały rozpatrzone pozytywnie, a pracodawca jest zainteresowany naszą kandydaturą. Jest ona także najważniejszym elementem, gdyż w końcu prezentujemy się przed nim jako osoba, a nie kartka papieru z zestawem informacji. Dlatego też ważne jest, aby wypaść na niej jak najlepiej. Poniżej znajdziecie wskazówki, jak to zrobić.

Rozmowa kwalifikacyjna po rosyjsku nie różni się technicznie od tej w języku polskim, poza tym że odbywa się ona po rosyjsku. Dlatego też ważne jest dobre opanowanie tego języka i umiejętność płynnej wymowy. Powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, by nie popełniać błędów językowych ani nie zacinać się w trakcie wypowiedzi. Warto zatem przećwiczyć ją kilka razy.

Przed rozmową o pracę

Przed rozmową kwalifikacyjną warto zapoznać się możliwie jak najlepiej z informacjami o firmie, dla której zamierzamy pracować. Daje nam to trzy podstawowe korzyści:

 1. Pozwala nam długo rozmawiać i brzmieć inteligentnie w trakcie rozmowy z rekruterem – wiemy czym zajmuje się firma i jakie byłoby w niej nasze miejsce. Jesteśmy w stanie odpowiadać na pytania jej dotyczące i wykazać się inicjatywą.
 2. Zwiększa naszą pewność siebie – przekłada się to bezpośrednio na to, jak wypadniemy w oczach pracodawcy. Im lepiej jesteśmy przygotowani, tym bardziej możemy się rozluźnić i wypaść bardziej naturalnie, niż gdybyśmy byli pozbawieni tej wiedzy.
 3. Pokazuje pracodawcy, że interesujemy się firmą, jej życiem oraz zależy nam na uzyskaniu posady.

O czym pamiętać

 • Rozmowa kwalifikacyjna powinna być rozmową, a nie bezmyślnym recytowaniem wyuczonych wcześniej na pamięć odpowiedzi. Powinniśmy odpowiadać rzeczowo i na temat, nierzadko się w niego zagłębiając, o ile pozwala nam na to nasz zasób słownictwa.
 • Pracodawca to też człowiek – przed rozmową postarajmy się wczuć w jego rolę i zastanowić, czego mógłby on od nas oczekiwać jako pracowników, na czym mu najbardziej zależy i jakie odpowiedzi chciałby otrzymać – oczywiście powinny być one również zgodne z prawdą, gdyż fałsz szybko zostałby wyłapany.
 • Warto postarać się aby pracodawca nas zwyczajnie polubił – ludzie pomimo iż starają się myśleć logicznie, najczęściej kierują się emocjami które budzi dana osoba. Ma na to wpływ przede wszystkim nasze zachowanie i mowa niewerbalna. Powinniśmy zachowywać się naturalnie i swobodnie, oraz brzmieć wiarygodnie. Zdecydowanie najskuteczniejszy i najbardziej przekonujący jest szczery, niewymuszony uśmiech – jest on dowodem na to, że jesteśmy zrelaksowani i pewni siebie, oraz pozytywnie nastawieni. Ważny jest również odpowiedni ubiór, zazwyczaj elegancki.
 • Przed rozmową o pracę powinniśmy sprawdzić jakie są średnie zarobki na stanowisku o które się ubiegamy, aby w wypadku gdy będziemy o nie zapytani, podać odpowiednią kwotę – nie za niską, ale też nie za wysoką.
 • Przed prawdziwą rozmową kwalifikacyjną, warto przećwiczyć ją w luźniejszej atmosferze z kimś znajomym, kto włada językiem rosyjskim. Warto też ułożyć sobie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
 • Powinniśmy dobrze zapoznać się z naszym CV, gdyż często jest ono podstawą do zadawanych nam pytań.
 • W przypadku gdy nie dosłyszeliśmy lub nie zrozumieliśmy naszego pytania, powinniśmy poprosić o powtórzenie lub wytłumaczenie. Nie ma sensu odpowiadać na pytanie, którego nie całkiem rozumiemy.
 • Po odbytej rozmowie warto wysłać list lub e mail w którym podziękujemy za odbytą rozmowę. Jeśli byliśmy jednym z wielu kandydatów, pozwoli on nam się przypomnieć i po raz podkreślić, że na prawdę zależy nam na stanowisku

 

Rozmowa kwalifikacyjna po rosyjsku – pytania i odpowiedzi

 

CV po rosyjsku

CV po rosyjsku wzór

List motywacyjny po rosyjsku

List motywacyjny po rosyjsku wzór

 

 

 

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą wam dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej i uzyskać wymarzoną posadę 🙂

Ten wpis nie ma jeszcze żadnych ocen. A jak Ty go oceniasz? 🙂