CV po rosyjsku

Jak napisać Curriculum Vitae po rosyjsku

W przypadku gdy szukamy pracy za naszą wschodnią granicą, niezbędne może okazać się CV po rosyjsku. Nasze CV powinno być nie tylko poprawnie napisane, lecz również interesujące i przykuwające uwagę. Napisaniu go należy poświęcić odpowiednią ilość czasu, gdyż to właśnie ono może nam pomóc uzyskać wymarzoną posadę. Poniżej znajdziecie wskazówki, jak napisać poprawne CV po rosyjsku.

O czym pamiętać pisząc CV po rosyjsku

Oto kilka informacji o tym, na co powinniśmy zwracać uwagę pisząc CV po rosyjsku:

  • Przede wszystkim, nie ma jednej uniwersalnej metody na napisanie go. Istnieje jedynie zbiór rad i wskazówek, do których powinniśmy się stosować możliwie jak najbardziej.
  • CV powinno mieć maksymalnie 2 strony A4 (najlepiej jedną) i zawierać jedynie najważniejsze informacje na nasz temat. Głównie powinniśmy skupić się na przebiegu naszej kariery i posiadanych kwalifikacjach.
  • Przy opisywaniu naszych umiejętności oraz kwalifikacji nie powinniśmy oszukiwać i ich wyolbrzymiać. Z czasem i tak prawda wyszłaby na jaw. Z drugiej strony jednak nie powinniśmy być przesadnie skromnie. Najlepiej rzeczowo przedstawić zakres posiadanych przez nas umiejętności.
  • Nie powinniśmy pisać rzeczy oczywistych, tylko po to by sztucznie zwiększyć jego objętość. W przypadku CV  nie obowiązuje zasada „Im więcej tym lepiej”. Warto postarać się aby pracodawca nie musiał szukać interesujących go informacji w gąszczu tekstu, lecz mógł znaleźć je od razu.

Z czego powinno składać się CV

CV składa się zazwyczaj z 5 elementów w określonej kolejności. Przybliżają one naszą sylwetkę i przekazują wszystkie niezbędne informacje potencjalnemu pracodawcy.

1.Персональные данные

Tutaj powinniśmy umieścić informacje o naszym imieniu, nazwisku, adresie, dacie urodzenia, numerze telefonu i adresie e-mail.

Имя:

Домаший адрес:

Дата рождения:

Номер телефона:

Эл. почта:

2. Образование

W tej części podajemy podstawowe informacje o przebiegu naszej edukacji. Nie musimy się rozpisywać podając wszystkie szkoły aż do przedszkola. Szkoła średnia oraz (jeśli jest) uczelnia wyższa powinny wystarczyć.

3. Опыт работы

Tutaj opisujemy przebieg naszej kariery zawodowej w kolejności chronologicznej. Powinniśmy przy tym napisać nie tylko na jakim stanowisku i w jakim miejscu pracowaliśmy, lecz przedstawić pokrótce zakres naszych obowiązków i odpowiedzialności.

4. Квалификация и дополнительные навыки

W tej części wpisujemy nasze dodatkowe umiejętności, jak znajomość języków obcych, kategorie posiadanego przez nas prawa jazdy, ukończone kursy, szkolenia, i zdobyte licencje.

5.Рекомендации

W tym miejscu powinniśmy umieścić referencje od naszych poprzednich pracodawców jeśli takie posiadamy.

 

CV po rosyjsku wzór

 

List motywacyjny po rosyjsku

List motywacyjny po rosyjsku wzór

Rozmowa kwalifikacyjna o pracę po rosyjsku

Rozmowa kwalifikacyjna po rosyjsku – pytania i odpowiedzi

 

Mamy nadzieję że powyższe informacje pomogą wam napisać poprawne CV po rosyjsku i znaleźć wymarzoną pracę 🙂

Ten wpis nie ma jeszcze żadnych ocen. A jak Ty go oceniasz? 🙂